Informační stránka o programu skype

WiFi VoIP telefon

S rostoucí oblibou internetového telefonování (rozuměj telefonování skrze VoIP technologii) a zároveň neustálým rozšiřováním pokrytí území s WiFi, je nasnadě tyto dvě úžasné technologie spojit. Díky tomu získáme nástroj, který nám umožní telefonovat zadarmo nebo za velmi nízké sazby a to odkudkoli v dosahu naší WiFi sítě.

A o co že vlastně jde?

WiFi je technologie pro bezdrátový přenos datového signálu (nejčastěji se tak řeší distribuce internetu v domácnostech, kdy se každý, kdo vlastní nějaké WiFi zařízení, může připojit k síti či k internetu kdekoli v daném bytě či domě. Menšími nevýhodami jsou omezená dostupnost – signál ztrácí na síle při rostoucí vzdálenosti od zdroje a stejně se chová, i pokud není umožněná přímá viditelnost – stěny mezi pokoji signál oslabují. A jelikož se jedná o přenos vzduchem, je těžké se vyvarovat určitému, byť minimálnímu zpoždění a ztrátovosti v rámci paketů.)

WiFi VoIP telefon je pak telefon, který se umí připojit k WiFi síti a skrze ni telefonovat v rámci služby VoIP. Toto řešení je vhodné pro ty, kteří nechtějí platit za drahé telefonní tarify (jelikož ty VoIP jsou daleko levnější) a zároveň potřebují být nezávislí na délce šňůry či dokonce blízkosti routeru nebo jiného zařízení. Pro lepší pochopení udám příklad: vlastníte malý penzion, který je památkově chráněn, takže nemůžete do každého pokoje natáhnout nové kabely. Zároveň ale chcete hostům umožnit přístup k telefonu a současně jim poskytovat i připojení k internetu. WiFi spolu s WiFi VoIP telefonem je pro vás jednoduchá a výhodná možnost.

Komentáře jsou uzavřeny.

Stahnu.cz - programy a hry na stažení zdarma pro váš počítač. Vybírat můžete z široké nabídky méně či více známých aplikací